کتاب ایمان

اثر دیه گو سیمئونه از انتشارات کتاب کوله پشتی - مترجم: آرمان امین-ادبیات آرژانتین

وقتی دیه‌گو چهارده ساله بود، مربی‌اش ویکتوریو اسپینتو لقب «چولو» را به او داد. چون سبک بازی قدرتی‌اش او را یاد کارملو سیمئونه- که هیچ نسبتی هم با او نداشت- می‌انداخت و این لقب آن سیمئونۀ قدیمی‌تر بود. چولو اصطلاحی قرن شانزدهمی است و بیشتر به خرده فرهنگ مکزیکی-آمریکاییِ آن دوران اشاره دارد؛ به افرادی از طبقات پایینِ جامعه و لباس‌های مندرسشان.
این کتاب داستانی جذاب از دیه‌گو سیمئونه است، به قلم خودش. این مربی معتبر که امروز یکی از نخبگان فوتبال جهان است و سابقۀ رهبری چندین تیم را در کارنامه‌اش دارد، در این کتاب تمام رازهای کارش را فاش می‌کند.
«ال چولو» بدون هیچ چشم‌داشتی مسیر موفقیتش را توضیح و در کمال صداقت روش زندگی و فوتبالش را شرح می‌دهد. مسیر سیمئونه بر بستری از دشواری‌ها بنا شده است. موتور موفقیتش غلبۀ دائمی بر مشکلات است. سختی کشیدن را بهترین دانشگاه برای تربیت یک فوتبالیست می‌داند و معتقد است برای تک‌تک روزها باید ارزشی فوق‌العاده قائل شد. برای او جنگ از دقیقۀ یکم شروع می‌شود و هیچ کم‌توجهی‌ای در این راه توجیه‌پذیر نیست. نویسندۀ این کتاب عاشق آدرنالین است و صحنه‌های حماسی را می‌پرستد. او معتقد است که همبستگی، تلاش و صبر سه عنصر اصلی و ضروری برای رسیدن به آرزوهاست.
ایمان روایتی است که حاصل پیوند خوردن هوشمندانۀ احساسات سیمئونه در کارش، چه به عنوان فوتبالیست و چه به عنوان سرمربی، و تحلیل‌های دقیق بازی است. این کتاب دانش، تجربۀ زیسته و انرژی فوق‌العاده زیاد و درخشان سیمئونه را به مخاطبش منتقل می‌کند.

«فرصت‌ها خودشان ما را به سمت پیروزی راهنمایی می‌کنند، اما اگر آمادۀ از خود گذشتگی نباشید تمامشان از دست خواهند رفت.»


خرید کتاب ایمان
جستجوی کتاب ایمان در گودریدز

معرفی کتاب ایمان از نگاه کاربران
کتاب های مرتبط با - کتاب ایمان


 کتاب زنی به نام راکل
 کتاب فاصله نجات
 کتاب سوار کاران
 کتاب شخصیت های گمشده
 کتاب کتاب موجودات خیالی
 کتاب پیش گامان روانکاوی کودک