کتاب جنایات نامحسوس

اثر گی یرمو مارتینس از انتشارات نشر چشمه - مترجم: ونداد جلیلی-ادبیات آرژانتین

گی‌یرمو مارتینس، نویسنده‌ی آرژانتینی، از نویسندگان نسل سوم ادبیات معاصر آمریکای لاتین است، دکترای منطق ریاضیات دارد و به ریاضیات، منطق، فلسفه، ادبیات و روابط بینابینی این موضوعات بسیار علاقه‌مند است. کتاب جنایات نامحسوس نتیجه‌ی اجتماع این علایق و مطالعات اوست. او در این رمان، در قالب داستان معمایی و جنایی، به زبانی بسیار ملموس و قابل‌فهم به موضوعاتی مثل فلسفه‌ی ویتگنشتاین، اصل عدم قطعیت هایزن‌برگ، نظریه‌های گودل و بسیاری نظریات فلسفی یا متأثر از فلسفه می‌پردازد و این‌ها همه را در یک روایت داستانی پرکشش و بسیار محکم و اندیشیده جا می‌دهد و ماجراهایی را بازگو می‌کند که یک دانشجوی دکترای ادبیات آرژانتینی در دانشگاه و شهر آکسفرد ناخواسته درگیرشان می‌شود. تلفیق برخی رخدادهای واقعی جالب توجه با روایت داستانی به کتاب حس‌وحالی مستندگونه و عینی می‌دهد و خواننده را بیشتر درگیر داستان می‌کند و روابط مرد دانشجو با پروفسوری که از اساتید برجسته‌ی ریاضات زمانه‌اش است، با پیرزنی که صاحب‌خانه‌ی اوست، با دختری که حین بازی تنیس با او آشنا می‌شود و این آشنایی به‌سرعت به رابطه‌ای صمیمانه بدل می‌شود و همچنین با نوه‌ی پیرزن که نوازنده‌ی حرفه‌ای ویولون‌سل است، در امتداد روایت به شکلی استادانه منظور شده است و نکاتی را آهسته‌آهسته بر خواننده عیان می‌کند که سبب می‌شود خواننده پس از پایان خواندن داستانی گیرا، خواسته‌ناخواسته اطلاعاتی مفید از مباحث مختلفی که نویسنده مطرح کرده به دست بیاورد. جنایات نامحسوس، مهم‌ترین کتاب مارتینس، در زمان چاپش جایزه‌ی پلانه‌تا (۲۰۰۳) گرفته و به زبان‌های زیادی ترجمه شده است.


خرید کتاب جنایات نامحسوس
جستجوی کتاب جنایات نامحسوس در گودریدز

معرفی کتاب جنایات نامحسوس از نگاه کاربران
کتاب دیگری که دوست داشتم اما دوست نداشتم. من فکر می کنم بیشتر به آن علاقه ای داشتم که ریاضی کمی بهتر را درک کردم. برای اکثر موارد، این ساده بود و هیچ تاثیری بر طرح به هر درجه ای که آن را نامشخص ساخته بود. اما چند بخش طولانی در مورد تئوری ریاضی وجود داشت که مغز من از گوشم ذوب شد و در یک لولا روی زمین نشسته بود و از من خواسته بود که با اعداد باقی بماند. نوشتن کمی خشک بود، اما این نوع از حس ساخته شده از زمانی که شخصیت های اصلی ریاضیدان بودند. این درست در کنار هم بود و منهای قطعات ریاضی نظری، سریع و آسان خواندن بود. شخصیت ها جالب بودند و رمز و راز در اطراف قتل ها به خوبی طراحی شده بود. اگر من توجه بیشتری را به خود جلب کرده بودم، من فکر می کنم که هر کدام را می فهمم. اما من این کار را نکردم، که تعجب خوبی را تمام کرد. این روش مورد علاقه من را پیچیده بود - آن را حس کرد، اما هنوز هم کثیف بود. من فقط آن را دوست دارم. بررسی کامل من در اینجا: http: //letseatgrandpa.com/2010/05/28 / ...

مشاهده لینک اصلی
عالی یکی از بهترین اسرار قتل را خوانده ام. من از شما متشکرم سپاسگزارم به کسی که آن را توصیه کرد، هر چند من نمی توانم به یاد داشته باشم که آیا این بود یا آیا این توصیه به دلیل ریاضیات و یا محل آکسفورد بوده است. همیشه دشوار است. سبک نوشتاری در ترجمه، اما روشن و کاملا متناسب با سبک کتاب بود. به نظر میرسید گاه به نظر میرسید که واقع گرایی جادویی را لمس کند. ریاضی یک عنصر مهم از داستان بود، اما آن را نگرفت و توضیحات به صورت زیر عمل می کردند. شخصیت های رمز و راز همیشه کمی دور هستند (برای حفظ رمز و راز) اما در این کتاب همه آنها سه بعدی با تاریخ بود و پیش فرض ها و انسان ها، اگر نه کاملا منطقی، انگیزه ها بود. نتیجه گیری کاملا تکان دهنده بود، اما نه فریبنده. هیچ سرنخ پنهانی یا مرجان قرمز وجود نداشت و در نتیجه آن در نهایت رضایت بخش بود. من آن را به همه توصیه می کنم!

مشاهده لینک اصلی
این کتاب من را ناراحت کرد، اما طرفداران بسیاری دارد (حداقل در زبان اصلی خود)، بنابراین ممکن است مشکل با ترجمه وجود داشته باشد. پروسس انگلیسی به نقطه مونالیزا مسطح است و کاراکترها دارای رمزهای. من حتی بیشتر از این ناراحت شدم چون وانمود می شود که یک کتاب در مورد ریاضیات باشد اما واقعا یک کتاب در مورد (جادویی) اشتباه است. من انتظار داشتم که طرح نظریه ی ریاضی را به تصویر بکشد. چیزی که من دریافت کردم، چندین تقلیدی تصادفی، تنبل و ضعیف بود که به طور خلاصه بر اساس اصل عدم قطعیت توضیح دادم. بنابراین خیلی ممنونم که من مطمئن نیستم که نویسنده چیزی را که او وانمود میکند درباره آن بنویسد. بسیاری از متخصصان Goodreads شکایت کردند که ریاضی بیش از حد بیش از حد آنها بود و فضای زیادی را در اختیار داشت. تقریبا هیچ ریاضی واقعی در این کتاب وجود ندارد - به جز به عنوان یک تلاش پر زرق و برق در دود و آینه بالا.

مشاهده لینک اصلی
من کاملا از این رمز و راز که دارای دو ریاضیدان به عنوان شخصیت های اصلی است لذت می برم. به عنوان یک ریاضیدان، آن را فقط این بخش از من tickled، چرا که من ردیابی زیادی در رمان یافت نشد. همانطور که یکی دیگر از خواننده ها اشاره کرد، برخی از اعتبار آن را از دست می دهد، زمانی که یک ریاضیدان به چیز دیگری توضیح می دهد که هر دو باید بدانند، اما در واقع برای خواننده روشن است. این به این معنی است که معمولا در مواردی که به شخص ثالث نوشته شده، بهتر کار می کند. از سوی دیگر، من می دانم که این اتفاق در یک کتاب اتفاق می افتد و واقعا من را ناراحت نمی کند. فرد اول به ما اطلاعات پیچیده ای از داستان داد. من این واقعیت را دوست داشتم که من قبل از پایان پاسخ به رمز و راز را حدس زدم. تنظیم یک داستان در جذاب آکسفورد فقط یخ زدن بر روی کیک است. توصیه شده!

مشاهده لینک اصلی
یک نور سریع در مورد ریاضیات و قتل خوانده شده است. مارتینز، آرژانتینی، به وضوح در سراسر کشورش به عنوان یک نویسنده رمز و راز بزرگ شناخته شده است و باید پذیرفت که او داستان خوبی را می گوید. او به دنبال مدل های داستان های رمز و راز که توسط بزرگان مانند Christie و P.D. جیمز اجازه دهید خواننده منطق رمز و راز را به نتیجه برساند و در نهایت یک چروک بریزد. شاید ترجمه آن فقط نوشته شده باشد، اما من همیشه ترجیح می دهم زایی از زبان. هرکسی که این کتاب را ترجمه کرده، مطمئنا این هدف را انجام داده است. و از شما متشکرم این داستان فقط فاقد اعتبار است. لذت بردن بود، اما من منتظر بودم که جیمز دیگر را رها کنم. همه چیزهایی که فقط در کتاب من اضافه شده اند. PUN قصد دارد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جنایات نامحسوس


 کتاب سه روایت از یهودا
 کتاب کسی به سرهنگ نامه نمی نویسد
 کتاب امتحان نهایی
 کتاب مرگ در سامرا
 کتاب پایان دوئل
 کتاب صد سال تنهایی